Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Jakub Novotný, publikováno: 24.12.2009

« zpět

Sobotní mrazivé odpoledne, kdy se na teploměru objevují číslice s teplotami hluboko pod bodem mrazu, je ideální příležitostí k setkání příznivců značky Jaguar v předvánočním období.

Už jste viděli foto z Vánočního srazu Jaguarů? Neváhejte a podívejte se na fotogalerii. GALERIE PŘÍMO ZDE...

Rozumný člověk s trochou soudnosti by při pohledu na teploměr do mrazivého počasí ani psa nevyhnal, vše je ale jinak u "Jaguaristů". Nejen, že riskují podchlazení, dokonce se mnozí z nich vydali na strastiplnou cestu přes celou republiku, aby se zúčastnili pražského srazu a zde se předvedli se svým vysněným vozem s kočkovitou šelmou ve znaku a hlavně, potkali se s jedinci, kteří jsou naladěni na stejnou notu.

Vánoční sraz Jaguárů

Krátce po dvanácté se na místě určení čeká na posledního účastníka, který si pro všechny připravil malé(popravdě řečeno hodně velké) překvapení, když na sraz přijel s majestátním vozem Rolls-Royce Phantom, v úpravě od Mansory v matně bílé barvě.

Dalo by se říci, že cena upraveného Phantoma daleko převyšuje cenu všech skvostných Jaguarů, mezi kterými byl například XJS V12 po faceliftu, dále mnoho X300/8, dvě XJ40 a X350 XJR, nesmím zapomenout ani na X-Type 2,2D, který se jako jediný pyšní dojezdem přes 1000km na plnou nádrž (nafty samozřejmě) nebo pohonem předních kol.

Spanilá jízda Prahou

Vyrážíme z pražského Chodova v čele s výše jmenovaným Phantomem, který vedl celou kolonu Jaguarů, přes celou Prahu a zároveň budil patřičnou pozornost, která dále přecházela na zbývající Jaguary. Proplétáme se centrem města k naší první zastávce na nábřeží u Mánesu.

Vozy jsou zaparkované jen pár centimetrů od Vltavy, s výhledem na Pražský hrad a celý pohled je umocněn těmi několika sněhovými vločkami, které utvářejí pravou vánoční atmosféru, působící nejvíce na mimopražské účastníky stejně jako na kolemjdoucí.

Idylku narušuje pouze ruská zima, která je opravdu nesnesitelná, proto se nikomu moc nechce někde postávat a pózovat, proto je bleskurychle nafoceno několik památných fotografií a hurá do tepla restaurace Matylda.

Po vydatném obědě se společně se všemi Jaguary vydáváme na naší poslední zastávku v historickém centru města a projíždíme přes Klárov a Malou stranu až přímo před Pražský hrad kolem Lorety, kde "Jaguaristé" své vozy předvedli přímo na Hradčanském náměstí.

Tímto okamžikem byl pro většinu zúčastněných vánoční sraz ukončen. Každý se pak vydal svou cestou po pěkně stráveném dnu.

Jaguar klub za celý rok pořádal nespočet akcí a každý člen si zde přišel na své, ať už šlo o spanilou jízdu po Jeseníkách, Karlových Varech nebo právě po Praze či okruhové záležitosti v Sosnové, prezentaci klubu na Autosalonu 2009 a mnoho dalších.

Jde o krásnou vizitku a je jasné, že do příštího roku se máme opravdu na co těšit, ale o tom zase někdy příště.


          6962 zobrazení            zobrazit komentáře (3)