Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Martin Zeman, publikováno: 18.05.2009

« zpět

Aston Martin Již v květnu roku 2008 bylo jisté, že na tomto ročníku srazu Klubu sportovních aut Seizise Nicolaose nebudu chybět.

Foto z veřejného dne KSA naleznete ZDE.

Ačkoliv předpovědi na sobotu "S" nebyly příliš vlídné, těšil jsem se jak malý děcko. Každý den jsem s napětím sledoval počasí a doufal jsem, že se malé obláčky nad Brnem aspoň trochu protrhají. Bohužel se tak nestalo, ale rozhodně jsem nebyl odrazen od účasti na takovéto parádní akci.

Přijeli jsme s kamarádem kolem 9:45 ráno. Uvnitř areálu ještě moc supersportů nebylo, ale postupně se začal zaplňovat. Většina přítomných členů KSA se už proháněla na okruhu, někteří experti už dokonce nazouvali druhou sadu pneumatik. Letmo jsme prošli areál a pomalu jsme začali vytahovat foťáky. Nasadit polarizák a jde se na věc.

Nejdřív mi padlo do spárů krásné žluté Lamborghini Gallardo Superleggera. Kousek vedle stál Dodge Viper SRT-10, který také nešlo nevyfotit. Když už jsem u tohoto motoru, tak Viper nebyl jediným exemplářem, kde se objevil. Vedle druhého Viperu SRT-10, který ovšem nesl označení ACR, se vytahoval mohutný Dodge RAM SRT-10. Opravdová obluda. Hned u vstupu do areálu se tlačily dvě žluté F430ky. Stály chudinky za plotem a očividně jim bylo smutno, že se nemůžou projet po okruhu. V boxech zároveň bylo zaparkované Gallardo LP560-4 v oranžové barvě. Krásný kousek. Ovšem po chvíli kolem nás projelo bílé Murciélago LP640 Roadster. Tohle jsem doposud viděl jen na obrázku. Škoda počasí, jinak bychom si jej určitě užili i na trati.

Po odfocení hlavního VIP parkoviště jsme se odpotáceli mrknout na okruh. Cílová rovinka byla zaplněna zvědavci, proto jsme radši odešli fotit do první zatáčky, kde je vcelku dobrý přístup a výhled. Škoda jen, že v mé brašně není žádné telátko, které by pomohlo lepším záběrům. Pevná 50ka holt bude muset stačit. K našemu překvapení největšími dravci na okruhu nebyla Superleggera, ani F430ky, ale dva Nissany GT-R, které s hvizdem pneumatik předjížděly jeden supersport za druhým.

Ze zkušenosti vím, že někteří majitelé exotických aut si své miláčky rádi schovávají mezi návštěvníky. Šli jsme se tedy podívat na parkoviště mimo hlavní plochu. Odměna se dostavila hned po pár metrech. 3 Corvetty vedle sebe, kousek za nimi Ferrari F456 a dvojice Maserati 4200GT s červeným Lamborghini Murciélago. Nikdy jsem takovou barvu na italském býkovi ještě neviděl, ale musím říct, že vypadá víc než dobře. Vyfotit toto Lambo nebylo vůbec snadné, protože se kolem něj hemžilo hodně lidí. K nim za chvíli přiběhl i Jirka, který stihl během 5 minut udělat přibližně 50 fotek. Takovou kadenci, jako on, snad nemá ani ruský samopal Kalašnikov.

Po průchodu benzinkou, kde jsme chytli majestátné BMW M6 a ještě horký Nissan GT-R, jsme pomalu odcházeli zpět k hlavní ploše. To už ale začínalo pršet. Nás to ale neodradilo. Aspoň jsem přišel na dobrý vynález, a sice že sluneční clona může nádherně posloužit jako deštník proti kapkám na objektivu. Udělal jsem pár snímků Testarossy, když vtom mi zazvonil telefon. Luke. Prý mám přijít ?ke klouzačkám?. Když Führer zavelí, musí vojáci poslechnout. K (nejen) mému nadšení se nás u Lukeho Fábie postupně sešlo asi 10 členů CzechExotics. Nikdy jsem nikoho osobně neviděl, takže jsem byl moc rád, že jsem mohl všechny potkat. Hlavně mě potěšilo, že se opravdu jedná o bandu parádních lidí a kamarádů - Pepa, Raul, Luke, Tizy, Filip, Dany, Stig, Musa a Martina. Později se dostavil Jirka a prý i Jaccub. Krátce, ale dobře jsme si pokecali, a šlo se zase "do práce".

Když jsme se vraceli na hlavní plochu, zarazil nás dav u plotu, kde dřív stály ty dvě žluté F430ky. Přišli jsme blíž a nevěřili jsme vlastním očím. Bratislavský Bugatti Veyron v hnědých barvách, hned za ním stříbrná Carrera GT. Nádherná dvojka. Přes dav se nedalo pořádně ani koukat, proto jsme se vyšplhali na střechu boxů a fotili jsme odtud. Veyron byl uprostřed oploceného bloku, takže se kolem něj neukazovalo tolik lidí a šel dobře vyfotit. Někteří šťastní a průbojní ukořistili i fotky ze zakázaného prostoru. Díky jim za ně. Kdyby padající čelisti cinkaly, asi bychom ohluchli. Všichni jen zírali.

Začínalo ale pršet víc a víc, proto jsme se rozhodli pro poslední sadu fotek z boxů a odchod domů. Bylo nám to líto, ale ve 14:00 a v dešti jsme už opravdu nečekali nic nového. Opak byl pravdou. Kolem čtvrté hodiny odpolední prý Veyron odjel a na jeho místo přijelo Enzo a také očekávaný Jaguar XJ220. Jelikož v tu chvíli jsme už na okruhu nebyli, místo slov radši Jirkovy fotky.

Celkově bych letošní sraz KSA na okruhu v Brně hodnotil velmi pozitivně. Ukázalo se mnoho skvostů, některé jsme ani nečekali. Loni, ačkoliv počasí bylo znatelně lepší, jsme se takové nadílce těšit nemohli. Závěrem bych snad jen uvedl některé nezmíněné značky, které se na okruhu také objevily: K1 Attack, Ariel Atom, KTM X-Bow, Caterham, BMW M3, Audi R8, Ferrari F360 Challenge Stradale, F430 Scuderia, Ferrari 599, 612 Scaglietti, Porsche 996 Turbo, 997 Turbo, GT2, GT3, Maserati Quattroporte, a další.

Foto z veřejného dne KSA naleznete ZDE.          11720 zobrazení            zobrazit komentáře (6)