Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Martin Zeman, publikováno: 11.10.2009

« zpět

Po několika letech plánování byla 17. září 2008 zahájená první etapa výstavby prvního slovenského závodního okruhu. K dnešnímu dni je okruh hotový, ale úplného dokončení se dočkáme až v roce 2010. Zatím je totiž na okruhu jen jediná tribuna pro přibližně tisícovku návštěvníků. V plánu je výstavba vícerých tribun, včetně přírodních, o celkové kapacitě kolem 50 000 lidí.

Poloha Slovakiaringu je vynikající. 85 hektarový pozemek, na kterém okruh leží, se nachází v obci Orechová Potôň, nedaleko Dunajské Stredy - pouhých 36 km východně od Bratislavy a 175 km z Brna.

Okruh je určen především pro motocyklové a automobilové závody, ale jeho součástí je i trať pro motokáry a trať pro offroady. Cílová rovinka o délce 900 metrů a šířce 20 metrů je dokonce upravená pro závody dragsterů na délku 1144 metrů. V plánu je dokonce usilovat o zařazení do šampionátu Formule 1.

Další zvláštností okruhu je možnost provozu v obou směrech. Trať dlouhá 5922 metrů je upravitelná na 6 tratí různých délek až k 2632 metrům.

Rakouský architekt závodních okruhů Hans Roth, který celý projekt navrhl, uvedl, že chtěl vytvořit trať, která bude odlišná od ostatních okruhů. Je velmi rychlá a plynulá a kvůli její šířce je na ní obtížné najít ideální stopu. Tímto faktorem by se Slovakiaring mohl stát v motorizmu velice zajímavým okruhem.

          4325 zobrazení            zobrazit komentáře (1)