Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Jakub Novotný, publikováno: 15.12.2009

« zpět

Vrcholný model RAPIDE, z nabídky výrobce sportovních/luxusních automobilů, se představil nejen potencionálním zákazníkům, ale i všem příznivcům značky Aston Martin v České republice.

Už jste viděli foto Rapide od Aston Martin? Neváhejte a podívejte se na fotogalerii. GALERIE PŘÍMO ZDE...

V tiskové zprávě Aston Martin se o novém Rapide píše, že půjde o vůz, který si vytvoří vlastní třídu, ve které bude kralovat. Nelze než souhlasit a hned vám vysvětlím proč. Konkurenci Rapide bychom měli hledat v Maserati Quattroporte či Porsche Panamera (nedávno jsem prohlásil o prostoru na zadních sedačkách, že je poněkud stísněný). Ve světle nových informací a poznatků musím své tvrzení přesunout právě na Aston Martin Rapide.

Aston Martin Rapide

Po krkolomném nasoukání se na zadní sedadlo zjistíte, že interiér je velice precizně a kvalitně zpracován(jak jinak, že), ale místa není opravdu nazbyt. Pokud by někdo uvažoval opravdu o každodenním využívaní zadních sedaček, tak bych jej doporučil dětem maximálně do 10let věku.

Po poněkud pesimistickém úvodu by se mohlo zdát, že Aston Martin s novým Rapide propadl, ale není tomu tak. Naopak, jde o propracovaný automobil, který si najde své kupce.

Samostatnou kapitolu tvoří design, který snoubí šarm, eleganci a podtrhuje sportovního ducha značky Aston Martin. Příď vozu působí velice svalnatým, až agresivním dojmem, a vše je podtrženo novými předními světlomety, jejichž krásy si všimnete až při podrobnějším prozkoumání, protože na první pohled vše vypadá jako u jiných modelů, ale záhy zjistíte, že je něco jinak.

Boční linie nenásilně prodlužuje vůz a přitom zachovává veškeré kouzlo kupé, na rozdíl od některých konkurentů. V tomto případě je možné se opravdu bavit o čtyřdveřovém kupé, nikoli sedanu.

Zadní část je nejnudnější z celého vozu, postrádá šmrc, který zaujme při pohledu zepředu. Jistě by Rapide prospěla trochu agresivnější záď, inspirovaná například modelem DBS a jeho zadním difuzorem.

Jako celek je Rapide velice vyvážený a jistě nejelegantnější automobil. Žádný z konkurentů mu, co se týče designu, nesahá ani po kotníky, což jistě pomůže prodejním úspěchům, protože jak známo, co je hezké to se kupuje.

Pod kapotou Rapide se ukrývá lákadlo v podobě dvanáctiválce, jenž ze svých útrob dokáže vydolovat 477 koní, což bohatě stačí ke sprintu na stovku za 5,3 vteřiny a maximální rychlosti 303km/h. Výhodou dvanáctiválce je konstantní zátah, doprovázený ševelením motoru v nízkých otáčkách, či velice návykovým rykem ve vysokých otáčkách.

Základná cena modelu Rapide by se měla pohybovat těsně pod 4 000 000,- Kč za které dostanete vůz, který má charisma a jen tak si ho s něčím nespletete. Vždy budete středem pozornosti, ale zároveň se nebudete cítit jako exhibicionista, co se musí za každou cenu někde ukázat. Rapide o vás prozradí, že máte styl a to se cení!


          4735 zobrazení            zobrazit komentáře (1)