Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Mariana Peterková, publikováno: 18.02.2009

« zpět

Pátek večer, pohoda zasloužená si sama sebou po uplynuvším týdnu a v ten ráz.. Nevím, zda-li zmiňovati, že bylo 13., ale přišla z nenadání zpráva informující o následujícím dni a konání se srazu několika speedšmekrů v Mostě, kteří si na dvě hodiny objednali tamní zasněžený okruh.

Foto z akce naleznete ZDE.

Jenže takhle na rychlo si zařídit odvoz není nic jednoduchého... Nezbylo tedy nic jiného, než přikývnout s pokrčenými rameny na nabídku jednoho z účastníků sjezdu, majitele GT-R(ka).. (Dobře, zbavím se toho sarkasmu.) Myslím, že by mi i bohatě za celý den stačily zážitky z jízdy samotné.. Čtveřice řvoucích laufu za zády, skoro rolující se asfalt .. Vůbec netuším, čím to bylo, ale ta přes 80 km dlouhá trasa uběhla šíleně rychle..

Na místě jsme byli mezi prvními. Mé zraky ihned spočinuly na Hummer H2 a začaly se mi v hlavě tvořit myšlenky, jak by asi vypadalo jeho chování se na trati. Bohužel se však později radovánkám na sněhu neoddával.. Ale popojedeme.. Zhruba po půl hodině už byli téměř všichni přítomni, a tak stačilo jen podepsat papíry, vyslechnout si, co vše se nesmí a mohlo se vyrazit řádit a řadit.. Před tím ovšem zazněla ještě, jako přilití železa do ohně, slova pořadatele akce a mimo jiné i zakladatele Klubu sportovních aut Seizise Nikolaose: ,,Pánové, včera jsem si tu zajezdil tak, jako ještě nikdy předtím..?

První kolo bylo pro všechny takovou zkouškou.. Největší a pro mé zraky zřejmě nejškodolibější bylo pozorování počínání si majitele šedého GT-R, který si přijel jen provětrat letní pneumatiky a pokusit se je přemluvit na společnou notu s namrzlým sněhem, ale po ne moc dlouhé chvíli to však vzdal. Po okruhu se také proháněli dva bílí draci, Toyota Celica a Impreza GT, kteří zvládali kola zhruba tak dvakrát rychleji, než ostatní.. To s sebou přinášelo samozřejmě ,,zakázané"? předjíždění, ale omlouvalo je to, že přijeli později a pravidla neslyšeli..(Jinak by je dozajista dodrželi...) Mimo již zmíněné GT se této události ještě účastnili Forester a dvě Imprezy, z čehož jednu by mnozí nazvali autem bez řidiče.. Na jednu stranu by měli pravdu, bylo sice bez řidiče, ale oponentura přichází v chápání předešlé věty: mělo řidičku a to navíc řidičku s velkým Ř, která se vůbec nemusela stydět za své téměř precizní dovednosti. K vidění zde byla i pěkná sbírka BMW. Kupříkladu 3x BMW M3 jak nové, tak i staré generace nebo BMW 335Xi. Za zmínku jistě stoji i Mercedes E55AMG.

K závěru bych se ještě mohla pochlubit tak říkajíce cizím peřím.. Kde jen začít.. Tak co třeba opět GT-R.(se zimními pneumatikami samozřejmě) Poněvadž se jednalo o jedny z prvních kol , tak byla jízda ještě ne úplně stoprocentní, ale s každou další zatáčkou vychytával pan řidič lepší a lepší gryf, až se stal bravurním. Po té mi hodný pan šéfredaktor CE Jaccub dohodl jízdu v R8.. Na úkor vlastního požitku, i když tedy jen z jednoho okruhu. O další zážitek se postaral majitel již výše předeslaných šedých sáněk, tedy omlouvám se GT-R. Svezl nás v jeho druhém voze Audi Allroad 2,5TDi. Tento zážitek byl pro mě nepředstavitelný.. Dokázal si se vším pohrát do naprostých detailu.. Jako by byl s jeho autem ztotožněny.. Na jazyk a následně na klávesnici mi vyplouvají pouhá dvě slova: tanec a dokonalost.. Do čtvrtice mi bylo dopřáno shlédnutí tratě z předního sedadla spolujezdce BMW 130i. Naneštěstí se čas chýlil ke konci dvouhodinového limitu a dráha už byla poměrně dosti sjezděná, tak to nebylo úplně ono.. Tedˇ to celé shrnu a vrátím se do věku zhruba tak šesti let a neodpustím si ... Héééč..

A pak že je ,,třináctka" nešťastné číslo...

Foto z akce naleznete ZDE.          14628 zobrazení            zobrazit komentáře (2)