Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Mariana Peterková, publikováno: 31.12.2008

« zpět

Neděle; 5.říjen 2008; lokace 50°31'10.364"N, 13°36'39.745"E; cíl Automotodrom Most. Každy z Vás, ač už vzdáleně (z internetu), ještě vzdáleněji (z doslechu) nebo nejblíže (díky vlastním smyslovým vjemům), ví oč jde.

Foto z akce naleznete ZDE.

Tento rok se ,,už“ (pro některé teprve) konal druhý veřejný sraz Klubu sportovních automobilů. Jakýmsi novým, neokuseným kořením se stala soutěž v driftování.

V brzkých ranních hodinách se začaly ze všech koutů nejen České Republiky, ale i okolních států, jako Slovinska, Slovenska, Švýcarska atd. sjíždět supersporty, na které si člověk jen vzpomene. Počínaje Ferrari 430 Scuderia končíce Maserati MC12. Od 9:00 byly pro jejich vlastníky, neboli členy KSA připraveny jízdy na závodním okruhu. Výhodou bylo, že návštěvníci směli chodit téměř po celém areálu, a tak o místa s dobrou viditelností nejen pro focení nebyla nouze. Za zmínku stojí i to, že krom chvilkových závanů větru bylo počasí naprosto špičkové. Zkrátka Slunce, ani zima, ani teplo... Tak akorát.

Nějakou tu minutku před 14.00 se pomyslně ,,rozsvítila zelená“ driftům. (=Nechat se unášet proudem, být bezmocně unášen proudem->viz.pro neznalé slovník cizích slov). Na závodní dráze začala jezdit oranžová Liaz(-ka) kropící povrch závodiště. Po té své driftařské dovednosti předvedli mistři svého řemesla na české scéně v tomto oboru, bratři Bezouškové, ve vozech BMW E30, kteří jezdí za team Interwand drift. Chvíli na to vyjeli z boxů opět majitelé supersportů se záměrem provětrat a prověřit své ,,miláčky“ na mokré trati. A neměli se vůbec za co stydět. Některé okamžiky, hledíce na do jízdy silně zaobrané řidiče, byly velice bizarní a dech zatajující. Nicméně si musím teď trošku protiřečit.. Škoda, že nebylo zhůry dáno, aby trošku zapršelo.. Pak by jistě hned bylo mnohem víc co(i když si určitě nemám nač stěžovat) k vidění.

Dle mého mínění se jednalo o velice povedenou akci a doufám, tedy věřím, že i příští rok nás její pořadatelé nezklamou.. Chtělo by to větší množství a častěji podobné sjezdy.. Není liž pravda ?

Foto z akce naleznete ZDE.          3216 zobrazení            zobrazit komentáře (0)