Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Filip Toms, publikováno: 30.11.2009

« zpět

Hned na začátku Vám dám jednu radu. Nikdy se na nic netěšte a nemějte velká očekávání nebo budete nakonec zklamáni. Nejde o to, co by to mělo být. Ať už aktuální Vánoce a s nimi spojené dárky nebo rande s pěknou dívkou. Proč o tom vůbec mluvím? Kdo byl na letošním Mmotion09, určitě už jistě chápe. Ale hezky po pořádku.

Už jste si prohlédli fotky z výstavy MMotion? Neváhejte a podívejte se na fotogalerii. GALERIE PŘÍMO ZDE...

Po závěrečných akcích Klubu sportovních aut v Brně a v Sosnové, bývá Mmotion sladkou tečkou na závěr sezóny. Bohužel ekonomická krize se jistě podepsala i na této výstavě. Ještě několik dní před zahájením akce seznam vystavovatelů okupovali především vystavovatelé luxusních doplňků a nábytku. My chceme ale auta!

MMotion 09

Jistě, nemůžeme pořadatelům odepřít snahu. V první - a vlastně i poslední hale, kde se nacházela auta - na nás udělala velký dojem návštěva z Itálie. Žlutý býk s označením LP670-SV na sebe strhával většinu pozornosti, zvláště pak s otevřenými nůžkovými dveřmi. V doprovodu nového Lamborghini Gallardo Spyder tvořily velmi impozantní duo.

Hned naproti se snoubila anglická elegance v podobě dvojice Astonů. Jen nutno připomenout, že tato automobilka má na českém trhu oficiální zastoupení pouze krátce. Opravte mě, jestli se pletu, ale nemohla se předvést v lepším světle. Podlé mého názoru DBS je opravdu designérský skvost. Menší brácha V8 Vantage Roadster byl zase pěknou inspirací na léto.

Zůstaneme-li v Anglii, společnost Auto-Exner dovezla na výstavu další zajímavou novinku. Zbrusu nový Bentley Continental Supersports v bílé barvě a rudou kůží byl právem také velmi obletován fotografy a zvědavými fandy.

Za zmínku dále rozhodně stojí stánek od Classic Cars Bohemia, který byl nabitý historií. Jako nejstarší se nám představil kabriolet Chevrolet Impala z roku 1958! Byl následovaný fenomenální Corvette "Mako Shark" a jako oslední stejně jako předchozí modely velmi podařeně zrenovované Porsche 911.

V blízkosti těchto modelů stál i legendární Lotus Esprit S2 v barvách týmu Lotus F1, který připomíná vítězství Maria Andrettiho ve světovém poháru konstruktérů v roce 1978.

Zbylé exponáty již určitě všichni dobře znají. Od Ferrari bych čekal alespoň 599 v HGTE paketu, Porsche mohlo vystavit novou Panameru, přičemž se vůbec ve Veletržním Paláci neukázalo. A stále čekám na nějakou bombu, třeba v podobě švédského Koenigsegga, který už byl v minulosti organizátory mnohokrát kontaktován.

Ať už jsem odcházel z výstavy lehce zklamaný, nedá se této výstavě vytknout exkluzivita. Mmotion jednoduše je tou kolébkou luxusu a pastvou pro oči v Česku. Jen do dalších let budeme doufat v mírné zlepšení a více aut. Na závěr musím ale ještě zmínit jednu věc. Tou jsou velmi pohledné hostesky, které se usmívaly u každého z aut. Doporučuji prohlédnout galerii!


          6190 zobrazení            zobrazit komentáře (0)