Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Redakce, publikováno: 25.11.2009

« zpět

Chmurné nedělní ráno nepůsobí příliš přívětivě, ale nakonec je vše jinak a na okruhu v Sosnové se prohání nejedno Subaru Impreza, ale také Nissan GT-R a dokonce Corvette ZR1, zářící žlutou barvou!

Už jste si prohlédli fotky z akce KSA v Sosnové? Neváhejte a podívejte se na fotogalerii. GALERIE PŘÍMO ZDE...

Okruh nedaleko České Lípy patří díky své rozloze k poměrně bezpečnému prostoru pro vyblbnutí se za nepříznivých klimatických podmínek. Jde o okruh pro rallycross nebo motokáry, který je spíše technický než rychlý. Proto je ideální na závěr automobilové sezóny, kdy se očekává to nejhorší podzimní počasí.

KSA

Okruh je docela pomalý a nedosahuje se zde takových rychlostí jako v Mostě či Brně.V některých automobilech, například v Mazdě RX-8 nebo Corvette Z06 stačí pouze zařadit druhy rychlostní stupeň a dále se o nic nestarat, tedy kromě práce s volantem a pedály.

Podzimní počasí?

Dopoledne se na okruhu držela voda a pěkně to klouzalo, což ocenili všichni, kteří si chtěli vyzkoušet jízdu s rozevlátou zádí. Řidič přemotorované bestie C63AMG se každým kolem zlepšoval v jízdě bokem a z nepovedeného smýkání se po okruhu vykouzlil krásné kontrolované drifty. Mokro na vozovce nedělalo dobře dvojici Corvett, které se tak tak držely na okruhu, na kterém se naopak všechny STi a Eva cítili jako doma.

Šedý Nissan GT-R po okruhu doslova létal a každé auto, které se mu připletlo do cesty, rozcupoval, což se stalo osudným jeho pneumatikám, které si odsloužily poctivě to své.

Po poledni vykouklo slunce a trať začala pomalu osychat, což bylo nejvíce znát na probouzejících se Corvettách, které se jako by zakously do asfaltu a začaly podávat ty pravé výkony a vládnout okruhu.

BMW e36 se bez ohledu na stav vozovky drželo ve více či méně povedeném driftu, který je pro pozorovatele velice atraktivní.

Na okruhu se dále proháněl Ford Focus RS, který statně bojoval s každou Imprezou, Porsche 911 a Cayman soupeře neměly, a tak si odkroužily porci svých kol, do kterých daly vše.


          5132 zobrazení            zobrazit komentáře (0)