Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Jakub Novotný, publikováno: 02.09.2009

« zpět

Jaguár XJ220, kupé XKR, XJS, současný S-Type a nejnovější XF, to vše a mnohem více, bylo k vidění na srazu Jaguárů v lázeňském městečku Jeseníky.

Foto ze srazu Jaguárů naleznete ZDE.

Vše začalo v sobotu, v 8h ráno, na benzínce v Praze na Chodově, kde se sešla, vlastně sjela první skupinka Jaguárů, čítající 6 zástupců této značky. Plánovaný odjezd se trochu protáhnul, ale to nikomu nevadilo. Byl tak alespoň čas na prohození pár slov, která se povětšinu času točila kolem Jaguárů, jak jinak, že.

Jako první se ukázal XJS V12, který vypadal, jako kdyby právě opustil výrobní linku.Takovéto kupé se dá sehnat již za nějakých 100 000,- v pochybném stavu a za 350 000,- se dá pořídit opravdu pěkný kousek.

Dalšími zástupci na pražském srazu byl XKR předchozí generace, sedan XJ40, americká verze kabrioletu XJS, kabriolet XJR-S, který patřil k jedněm z velkých unikátů srazu.

Jaguar

Po 9h se dala naše kolona do pohybu a vyrazili jsem směr Jeseník. U Hradce Králové se k naší koloně přidal tmavě zelený XJS a takto jsme dorazili až na místo určení, na parkoviště před hotelem Priessnitz v lázeňském městečku, dlouho po plánované 14h.

Po náročné cestě všem vyhládlo a aby bylo možné pokračovat v nabitém programu, bylo potřeba zasytit hladové žaludky v místní restauraci, nabízející mimojiné lahodné pokrmy.

Po pozdním obídku nastal čas plánované spanilé jízdy, na kterou již všichni netrpělivě čekali, i přes nepřízeň matky přírody, která zem skrápěla hektolitry vody a vytvářela tak typicky anglické počasí, jak poznamenal jeden z členů Jaguár-klubu.

Nyní již 19 Jaguárů se pomalu řadí do formace - kolony, která se bude proplétat Jeseníky. Okolí Jeseníku nabízí řidičům velice intenzivní řidičský zážitek, protože serpentiny chvíli šlapají prudce do kopce a v zápětí padají dolů, neznámo kam.

Vzhledem k rozmarům přírody se vozy s kočkovitou šelmou ve znaku vydávají na svou pouť klidným a bezpečným tempem a tak mají ostatní řidiči a pěší možnost obdivovat modely S-type, XJ, XF, XJ40, XJ35, XJS, XJSR, na své pouti do nádherného prostředí Karlovy studánky, které nám bohužel zůstává skryto v husté mlze a za kapkami deště.

Cestou ze spanilé jízdy aristokratických šelem je čas na krátké zastavení, důležité společné fotografování a obdivování všech Jaguárů.

Po příjezdu ze spanilé jízdy a zaparkování všech vozů na hotelovém parkovišti čeká všechny přítomné velké překvapení, které je slyšet dříve než vidět. Jde o jediný exemplář XJ220 v ČR, který nemohl chybět na srazu Jaguárů. Dvěma turby přeplňovaný šestiválec přišel o katalyzátory a dostal nové výfukové potrubí, což se podepsalo na zvýšení výkonu o bezmála 50koní, na současných 600 koňských sil.

Podle slov majitele nejobdivovanějšího Jaguáru celého srazu, a to jak členy klubu, tak i z řad návštěvníku Jeseníků, je XJ220 velice konkurence schopné a nabízející syrovější řidičské zážitky než které nabídnou dnešní super sportovní vozy.

Následovala společná večeře, kde byly projednány stanovy klubu, proběhla volba prezidenta a dále následoval večer plný zábavy, který končil v brzkých ranních hodinách.

Po prohýřené noci nás ráno probudily sluneční paprsky a konečně jsme měli možnost naplno obdivovat krásy zdejšího kraje.

Víkend strávený s tou správnou partou lidí, příznivců, obdivovatelů a majitelů značky Jaguár, se nesl v poklidném a příjemném duch. Každý majitel je jako chodící encyklopedie, která vám na požádání podá výklad o historii značky, o konkrétním modelu a hlavně o tom proč "já" jezdím právě tímto "Jagem".

Pokud vás těchto pár vět naladilo na Jaguáří vlnu a chtěli by jste zažít vše, co Jaguár klub nabízí, a to buď s pozice majitele nebo pouhého obdivovatele značky, tak si do kalendáře zapište 16.-18. října, s poznámkou Karlovy Vary, protože právě zde se uskuteční mezinárodní sraz Jaguárů, kde by mělo byt až 100 těchto krasavců. I vy, pokud nejste v klubu, můžete pomoci k prolomení hranice 100 vozů, stačí se jen zaregistrovat a sledovat stránky www.jaguar-club.net          4044 zobrazení            zobrazit komentáře (0)