Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Jakub Novotný, publikováno: 25.10.2009

« zpět

Na závěr sezóny uspořádal Jaguar klub poslední soutěžní klání nejen pro vozy s dravou šelmou ve znaku, ale pro všechny, kterým něco říká jízda po okruhu a zlepšování řidičských dovedností.

Na okruhu nedaleko České Lípy, v Sosnové, se sjelo několik vozů různých značek a pár zástupců značky Jaguár. Všichni se přijeli pobavit, zasoutěžit si a vyřádit se na okruhu, který je k takovýmto radovánkám jako stvořený.

JaguarXJ40

NEBYLI JSTE NA JAGUAR CHALLENGE? Neváhejte a podívejte se na fotogalerii. GALERIE PŘÍMO ZDE...

Jaguár zastupovaly pouze 3 vozy, a to konkrétně XJ40, XJ12 Serie 2 a XJS upravený pro účast v soutěžních sériích. Konkurence Jaguarů pochází od našich západních sousedů, jde o BMW, které mělo silné zastoupení a Mercedes. Mitsubishi Lancer RallyArt a Golf GTi hájily také svou čest mezi ostatními konkurenty.

Na Jaguar Challenge šlo především o zábavu, mohli jsme tak obdivovat jízdu bokem Jaguarů, Mercedesu nebo BMW. Po vyblbnutí přišla na řadu jízda čistou stopou a o co nejlepší dosažený čas na okruhu.

Pohled na soupeřící limuzíny let dávno minulých v podání Jaguaru XJ40 a Mercedesu 300SE, kteří si byli rovnými konkurenty, vypadal velice zajímavě, stejně jako porovnání BMW E30 IS, upraveného pro závody do vrchu, s běžným modelem E46, který kraloval na rovinkách, ale nestačil v zatáčkách.

Jaguar XJS, upravený pro okruhové soutěže, nemá například zadní sedačky a majitel se ho chystá dále odlehčovat a zní až neuvěřitelně, když člověk slyší, že by se dalo sundat ještě asi 300-400 kilogramů. Mimochodem, právě s tímto vozem vyhrál jeho majitel závody veteránů, konané koncem září, taktéž na okruhu v Sosnové.

Letos Jaguar klub uspořádal čtyři takováto klání, která, jak již bylo zmíněno dříve, nejsou výsadou pouze majitelů Jaguarů. Zúčastnit se může každý, koho láká jízda po okruhu.

Vítěz letošního klání Jaguar Challenge byl slavnostně vyhlášen na Mezinárodním srazu Jaguarů, konaném o víkendu 23-24.10 v Karlových Varech, ze kterého pro vás také připravujeme reportáž.


          5427 zobrazení            zobrazit komentáře (0)