Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Kubos93, publikováno: 05.08.2014

« zpět

Reportáž z letošního ročníku slavného závodu Gumball 3000 doplněná o velkou galerii

Jsem spotter, nebo-li člověk, který běhá po městě s foťákem za auty a snaží se udělat co nejlepší foto. Je to můj koníček a rozhodně z něj nepotřebuji mít jiný profit, než duševní uspokojení. A jako spotter chcete vždy fotit ta nejlepší auta. Takže, když se vám naskytne příležitost, při které můžete navštívit Londýn, kde se to superauty jen hemží, byla by škoda toho nevyužít.

gumball14

Závod Gumball 3000 jistě všichni znáte. 3000 mil dlouhá trasa a desítky nádherných aut. Letos tato akce projížděla Londýnem. Takže jsme si s kamarádem řekli, že je to ideální čas vyrazit na výlet. Očekávání byla velká a také vrchovatě naplněna. Hned první den jsme se vydali do míst, kde se superauta nejvíce vyskytují a to je okolí obchodního domu Harrods a ulice Sloane Street. Superauta tu kolem jezdí prakticky neustále. První den jsme potkali několik zajímavých aut jako Ford GT, SLR Mclaren Roadster, CLK DTM Cabrio, LP570-4 Performante, 4x Aventador, 2x Aventador Roadster, 599 GTO atd… Na hotel jsme se vraceli unavení, ale plni očekávání co přinesou další dva dny.

gumball14

Druhý den ráno byl Gumball den, kdy při večerních hodinách měli přijíždět první gumballisté. Akce se konala na ulici Regent Street, kterou si organizátoři celou zabrali jen pro sebe na celý den. Přes den jsme se tedy opět vydali do ulic hledat nějaké zajímavé kousky. První pořádný úlovek byl nádherný žlutý C63 AMG Black Series následovaný krásným modrým Vanquishem. Kolem poledne situace lehce utichla a téměř nic neprojelo. Z letargie nás velmi rychle probral přijíždějící Veyron, díky kterému jsme si dali menší atletickou vložku. Odpoledne na nás čekalo ještě jedno překvapení. Z ničeho nic přijel do Sloane jiný závod s názvem Cash & Rocket On Tour, jehož největším lákadlem byl Jaguar XJ220 S, což je jeden ze šesti vyrobených firmou TWR. Nádherný zvuk, nádherné auto.

gumball14

Večer se nesl ve znamení Gumballu. Našli jsme si hezké místo velmi daleko od Regent Street, kde nebyla taková tlačenice a v klidu jsme si mohli fotit přijíždějící vozy. Největší rozruch zajisté způsobil příjezd McLarenu P1. Naopak takového Veyronu si téměř nikdo nevšiml. Příjezd byl navíc zpestřen projíždějícími „nezávodícími“ auty jako například konvoj skládající se ze dvou Lamborghini LP570-4 Superleggera a jedné Performante. Nebo také „stará“ Superleggera, která vznikla jen ve 172 kusech. Každý samozřejmě musel svého miláčka pořádně protůrovat, což dostávalo přihlížející dav do extáze. Avšak všechny vozy byly soustředěny na velmi nahuštěném prostoru, takže o nějakých kvalitních podmínkách pro focení po dojezdu, se mluvit nedalo.

gumball14

Nicméně kdo si ráno přivstal, jako my, stihl všechna auta při odjezdu, krásně za světla. Nadšení velmi narušovali pracovníci bezpečnostní služby, která se zřejmě domnívala, že se necháme přejet autem jedoucí pětikilometrovou rychlostí. Takže na spoustě fotek mám jistou paži jedné jisté energetické dámy. Když celé pole opustilo své stanoviště, vydali jsme se už naposledy lovit do ulic. Jak se ukázalo, to nejlepší nás teprve čekalo.

gumball14

U Harrods na nás totiž čekalo překvapení v podobě nádherného smetanového Veyronu Grand Sport a to jsme ještě nevěděli, že kolem něj projede neméně nádherný Aston Martin One-77. Toto kombo bylo perfektní zakončení senzačního výletu, který si snad brzy zopakuji. Mimochodem, nemám jedinou fotku jediné památky.

gumball14
Fotogalerie přímo zde!
          9460 zobrazení            zobrazit komentáře (0)