Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Jakub Novotný, publikováno: 07.09.2009

« zpět

Masarykův okruh v Brně patřil od pátku 4.9 do neděle 6.9 vozům z Maranella a všem příznivcům značky se vzpínajícím se koněm ve znaku.

Foto z Ferrari Racing Days naleznete ZDE.

Na programu toho bylo opravdu mnoho a každý si přišel na své, a to ať už šlo závod Ferrari Challenge, závod historických Ferrari - Shell Ferrari Historic Challenge, nebo klientské jízdy s monoposty F1.

Na Brněnském okruhu se jely zároveň dva soutěžní závody Ferrari Challenge série Europe a Italia, určené jak pro profesinály - Trofeo Pirelli, tak pro jezdce bez významných jezdeckých zkušeností - Coppa Shell.

Ferrari Challange sestává ze dvou závodů (jeden v sobotu, druhý v neděli), každý po 35 minutách + jedno kolo. Závodu se mohou účastnit až dva řidiči s tím, že pokud jsou dva řidiči, každý musí za volantem absolvovat jeden závod. Start do závodu je letmý, pořadí pro první závod si jezdci vyjedou z kvalifikace, do druhého závodu startují jezdci podle nejrychlejších kol, zajetých v předchozím závodě.

Možnost spatřit monoposty F1, prohánějící se po okruhu, byla jednou z nejzajímavějších událostí FRD. Učastníci programu F1 Clienti dostali plnou tovární podporu, vlastní tým mechaniků a telemetrii. Převážná většina monopostů, kterých bylo celkem 13, bylo ze sezóny 2006. Další vozy F1 pochazely z různých ér, a jejich piloti bývaly hvězdy jako Michael Schumacher, Niki Lauda či Jean Alesi.

Hvězdou celého programu byl vítěz letošní 24hodinovky Le Mans, Marc Gené, který předvedl velkolepou show. Nejdříve se ukázal v novince jménem California, to aby všichni věděli, že je to opravdu on, kdo se nyní bude prohánět po okruhu, poté usedl do ostré Scuderie v zářivé žluté barvě a svezl jednoho štastlivce, který na takovou jízdu bude jistě dlouho vzpomínat.

Následovala jízda v závodním speciálu FXX, kterých bylo vyrobeno pro klienty Ferrari pouze 33 kusů. Černé FXX má větší výkon než ostatní a patří sedminásobnému šampinu F1 Michaelu Schumacherovi, který ho velkoryse zapůjčil na FRD. Marc Gené zakončil svou Show jízdou v monopostu F1 z loňské sezóny a zajel čas 1:35.974, kterým překonal dosavadní neoficialní traťový rekort z roku 2002, který držel David Coulthard.

Shell Historic Challenge - vozy, které se utkaly v tomto klání, mohli sledovat i naši dědečkové a možná i jejich dědečkové, jelikož nejstarší vůz na závodním roštu pocházel z roku 1938. Šlo o krásné Maserati 6CM. Nejrychlejší z celé skupinky všech 15 přihlášených vozů byl žlutý šíp z roku 1970 jménem Ferrari 512M, které těsně následovalo soutěžní Ferrari F40 LM z roku 1992. Starovní rošt se pyšnil nejednou automobilovou ikonou, mezi něž patří například Ferrari 625TR z roku 1956 nebo Ferrari Dino 206SP.

Kromě připaveného programu bylo i mimo závodní trať co obdivovat, protože parkoviště bylo plné rudých vozů. Kromě českých majitelů se ukázalo hodně německých a rakouských Ferraristů. Mnoho vozů Maserati na takovéto akci nemohlo nikoho překvapit a mezi největší perličky se řadí Maserati MC12, Ferrari Enzo a F40.

Pokud jste se na FRD nedostali, je to velká škoda, protože k vidění toho bylo opravdu hodně, proto vám nabízíme alespoň pohled do naší galerie.          3938 zobrazení            zobrazit komentáře (1)