Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Martin Zeman, publikováno: 30.04.2009

« zpět

Ferrari F142 Ferrari se letos chystá odhalit nový sporťák označovaný jako F142. Stále není známé pravé jméno, pod kterým bude vyráběno, ale pro nástupce F430ky by se hodila kombinace mezi F400 a F500.

Ferrari se letos chystá odhalit nový sporťák označovaný jako F142. Stále není známé pravé jméno, pod kterým bude vyráběno, ale pro nástupce F430ky by se hodila kombinace mezi F400 a F500.

Ferrari

Projekt F142 bude obsahovat 8 válec umístěný uprostřed, který ale bude odlišný od toho, který brumlá uvnitř F430. Stále není známý objem tohoto motoru, ale určitě bude obsahovat přímé vstřikování Bosh, pracující při výjimečně vysokých tlacích tohoto 500-koňového monstra. Někteří předpokládají, že motor bude zmenšený přeplňovaný s nižšími emisemi a spotřebou, jiní naopak mluví o objemu kolem 4,5 litru nebo víc.

Ať už bude motor jakýkoliv, bezesporu se můžeme těšit na opravdový řev, jak je u Ferrari zvykem. Nejspíš bude nainstalována i sedmirychlostní dvojspojková převodovka, kterou známe z Californie, ovšem dimenzovaná na sportovnější jízdu, než California GT.

Za zmínku stojí i použití lehčích materiálů. F430 sice už široce používá hliník, ale Ferrari se nejspíš odhodlá k použití něčeho exotičtějšího. Millechili, institut z Maranella, už vyvíjí hybrid hliníku a kompozitních materiálů, které by mohly být použity například v přepážce mezi kabinou a motorovým prostorem. Nový supersport by tedy měl vážit méně než 1250kg.

A co KERS, ptáte se? Ještě ne. Sice na jeho vývoji Ferrari usilovně pracuje, ale horizont jeho uvedení bude někdy po roce 2012.

zdroj: carmagazine.co.uk


          3917 zobrazení            zobrazit komentáře (2)