Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Martin Zeman, publikováno: 18.10.2009

« zpět

Celý týden to vypadalo, že letošní brněnský Epilog bude doprovázen dešťovými, nebo dokonce sněhovými přeháňkami. Naštěstí se nakonec počasí umoudřilo a z nebe k nám žádnou nevlídnost nesneslo. I když teploty se k dvojciferným hodnotám nedostaly ani na dohled a nebe bylo prakticky celý den zamračené, byl Epilog příjemně stráveným odpolednem.

Při páteční kvalifikaci takové "štěstí" na počasí nebylo. Kvůli jeho nezmarům do ní z bezpečnostních důvodů ani neodstartovaly DTM vozy Mercedes Benz a Audi A4. Vítězem kvalifikace v kategorii nad 3500ccm se stali Herbeck/Vorba s vozem Pagani Zonda V12 GT. Do 3500ccm to byla trojice Mičánek/Jerman/Janák v Porsche 997. Kategorii do 2000ccm vyhráli Jirásek/Fulín ve Škodě Octavia Evo.

Epilog

NEBYLI JSTE NA EPILOGU 2009? Neváhejte a podívejte se na fotogalerii našich redaktorů. GALERIE PŘÍMO ZDE...

Po startu vedl tým Rudolfa Machánka s vozem Porsche 911 GT3 RS, za nímž se držela Corvette C5R s dvojicí Talkanitsa/Talkanitsa. Tato bulharská dvojice otce a syna, závodících pod rakouskou vlajkou, se posléze dostala do vedení a ve své kategorii závod vyhrála.

  Nad 3500ccm:
 • 1. Talkanitsa/Talkanitsa - Corvette C5R
 • 2. Machánek/Rosina/Rácz - Porsche 911 GT3 RS
 • 3. Pergl/Charous/Želínský - Ferrari F430

V nižších kategoriích to také vřelo. Po šesti hodinách zvítězil tým Jiřího Mičánka s Porsche 997 v kategorii do tří a půl litru. Mezi dvoulitry zabodoval Hladík s Dudou v Renaultu Clio RS.

  Do 3500ccm:
 • 1. Mičánek/Jerman/Janák ? Porsche 997
 • 2. Šenkýř/Vencálek/Sládečka/Fried ? BMW M3 E36 GTR
 • 3. Kačírek/Suchý/Skalický ? BMW M3 GTR

  Do 2000ccm:
 • 1. Hladík/Duda - Renault Clio RS
 • 2. Valášek/Horňák/Zeman - Renault Clio RS
 • 3. Jirásek/Fulín/Lisowski - Škoda Octavia Evo


Závod dokončilo pouhých 20 vozů z původního počtu 59. Mezi vypadnuvší patřily například posádky vozů Pagani Zonda, Tatra Ecorra, Lotus Exige a další.

Smutnou zajímavostí tohoto závodu byl i fakt, že se jednalo o tečku za pětatřicetiletou kariérou vynikajícího českého závodníka a manažera Antonína Charouze. Za celou éru svého závodění stihl získat 40 mistrovských titulů a nesčetně vítězství v menších i větších automobilových závodech. I tak se ale Charouz nechce s automobily rozloučit nadobro. Podle svých slov se chce plně koncentrovat na management jezdců a business. A jak sám říká, "Nikdy neříkej nikdy. Asi už v budoucnu neabsolvuji kompletní sezonu, ale úplně nevylučuji, že se někdy například ve vytrvalostním závodě neobjevím..."


          4619 zobrazení            zobrazit komentáře (0)