Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Jakub Novotný, publikováno: 08.10.2009

« zpět

Značky Porsche a Ferrari měly převahu nad ostatními zúčastněnými na Engine racing day, konaném na Mosteckém okruhu.

Foto z Engine racing days v Mostě naleznete ZDE.

Engine klub spojuje především příznivce a majitele značky Porsche, mezi největší lahůdky klubu patří model 959. Účast vozů se vzpínajícím se ořem ve znaku má na svědomí Ferrari owners klub, který má v současné době 26 členů a nejvzácnějším automobilem v klubu je Ferrari Enzo.

Kurzy sportovní jízdy pod dohledem profesionálních instruktorů byly náplní celého dne pro členy obou klubů. Lekce obsahovala tři kurzy , které zahrnovaly teorii, jízdu na polygonu a samotnou jízdu po okruhu.

Na okruhu se začínalo pomaloučku a po částech, tedy tak, že se utvořily skupinky a každá skupina nacvičovala správný průjezd zatáčkami na okruhu. Poté následovala ukázka ideální stopy a na závěr to nejočekávanější, čímž samozřejmě byly volné jízdy po okruhu.

Zástupce značky Porsche pro český trh přivezl dva modely nedávné novinky Panamera 4S a Turbo. Po bližším prozkoumání je patrný precizně zpracovaný interiér, který se povedl a slušný prostor pro řidiče a naopak minimum místa na zadních sedačkách, kde by vyšší jedinci mohli mít problémy stejně jako ti, kteří trpí klaustrofobií.

Obdiv si zaslouží i již zmíněné Porsche 959, které se pyšní úctyhodnými parametry na automobil, který byl jako prototyp oficiálně představen na frankfurtském autosalonu v roce 1983. Z plochého šestiválce o obejmu 2,85 lirtu u Porsche vydolovali 450koní, což bohatě stačí na maximální rychlost 317km/h a sprint z 0 na 100 za rovné 4 vteřiny.

Když se řekne Porsche, každému se automaticky vybaví trojice číslic, označující tuto legendu. Model 911 byl silně zastoupen, a to jak současnými modely, tak i různými předchůdci.

Ferrari Enzo prozatím patří k tomu nejlepšímu, co italská automobilka za posledních několik let přivedla na trh a díky Ferrari owners klubu se jedno Enzo objevilo na Mosteckém okruhu, a to dokonce i v akci.

Mezi další libůstky patří Ferrari Scuderia a Scuderia 16M. Značku Ferrari dále reprezentovaly další ?běžné? modely jako F599, F430 a F360.

Jediný model se postaral o řádný rozruch. Divoké a nespoutané Lamborghini Diablo VT působilo mezi všemi Ferrari a Porsche tak trochu jinak a právě díky tomu na sebe strhávalo zaslouženou pozornost.

Ale jen do okamžiku, kdy se na obzoru zjevilo matně žluté, zářivě žluté Murciélago LP 670SV-4, které přijelo rovnou ze showroomu. SVčko na sebe rázem strhlo veškerou pozornost a vše se okamžitě točilo pouze kolem tohoto stroje.

Podle slov majitele je SVčko velice kultivované a daleko pohodlnější než původní Murciélago, což je v rozporu s charakterem tohoto nejdivočejšího býka z rodu.

Kromě výše zmíněných automobilů se na okruh vypravili i jezdci, kteří mají nějaké ty jezdecké zkušenosti za sebou, například z účinkování v Caterham Academy právě ve vozech Caterham.

Takový byl první ročník Engine racing days          3902 zobrazení            zobrazit komentáře (0)