Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Jakub Novotný, publikováno: 07.09.2009

« zpět

Ostře sledovnané se stalo Centrum Prahy, konkrétně hotel InterContinental Pratue, ve čtvrtek dopoledne, protože právě odsud startoval "tajný" závod Diamond Race.

Foto ze startu Diamond Race naleznete ZDE.

Na startu závodu bylo k vidění mnoho zajímavých sportovních automobilů, a tak nebyl problém spatřit například Ferrari 360 CS, F430 Spider, Lamborghini Gallardo kupé i Spyder, Aston Martin DB9 Volante nebo Dodge Viper Milana Markoviče, který je ředitelem závodu. Nechyběl ani loňský vítěz Petr Kříž, který opět přijel s Porsche 911 GT3 RS, letos doplněné o plato vajec za zadním oknem.

Do závodu odstartovalo přes čtyřicet vozidel, konkrétně 44 a na každém automobilu se musely objevit reklamy od sponzorů, které se staly rally Diamond Race osudným.

Závod byl opravdu tajný, protože účastníci do posledního okamžiku netušili, kudy povede trasa závodu, plného bujaré zábavy a večírků.

Dopoledne před startem závodu bylo ve znamení zábavy, o kterou se postarala dvojice Uwa a Lucaso, kteří se stejně jako patronka závodu, hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Veronika Nová, závodu účastní.

Dopoledne nebylo spojené pouze se zábavou, ale šlo i charitu, protože sami účastníci vybrali 200 000,- Kč pro děti z dětských domovů a tento dar měl být poukázán do Plzeňského kraje pro dětský domov Domino, který bohužel musel dar odmítnout, jelikož si to pan radní Jiří Strýček nepřál a jistě tuto částku věnuje dětem ze svého.

Na každém automobilu byly samolepky s diamanty, které značily, kolik která posádka věnovala na charitu. Nejštědřejší byla posádka černého Porsche 911 (996), která se rozhodla věnovat 25 000,-. Každý diamant znamenal tisíc korun.

Start

Start v samotném centru Prahy ochromil dopravu a na pomoc museli přispěchat příslušníci policie, aby se účastníci mohli vydat na cestu za diamantem (hlavní cenou připravenou pro vítěze je diamant v hodnotě cca 250 000,-). Po cestě se musel každý zastavit na Check pointu, aby bylo případné vítězství potvrzeno.

Po startu se supersporty vydaly na Václavské náměstí pro první razítko, dále na Smíchovskou pláž a poslední check point v Praze byl na Zličíně, kde se někteří rozhodli, že nemá cenu se za něčím honit a jen si užívali zábavy s ostatními.

Další kontrolní místo bylo připraveno v Plzni, u nákupního střediska Plaza, odkud pro většinu zúčastněných cesta pokračovala jen 3 km za německé hranice, kde se německá policie postarala o značné komplikace. Zadržela účastníky a následně je doprovodila na armádní parkoviště s tím, že automobily jim budou vydány po návratu zpět. Rozhořčení účastníci nakonec byli nuceni vydat se na svou pouť za zábavou autobusem.

Náš fotograf Muse se stal fotografem, zachycující průběh celého dění Diamond Race, takže nebudete ochuzeni ani o ty nejmenší detaily z cestovaní autobusem

          3883 zobrazení            zobrazit komentáře (0)