Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Jakub Novotný, publikováno: 25.10.2010

« zpět

TinTek Okruh Salzburgring leží, jak již název napovídá, nedaleko rakouského města Salzburg, které je od roku 1996 zapsáno v kulturním světovém dědictví UNESCO a nabízí tak spoustu zajímavých historických památek, to sem nyní vůbec nepatří! Číst více...
Trať dlouhá 4,225 km byla otevřena roku 1968 a od té doby se zde konaly nejedny závody ADAC Procar Series, DTM nebo Gran Prix silničních motocyklů, nakonec to nejdůležitější - Corrida de Lamborghini, o které si nyní budete moci přečíst pár řádek.

Galerii zobrazíte klepnutím sem.


Akce spojená s vozy Lamborghini nemůže trvat pouhé jedno odpoledne, proto si pořadatelé zarezervovali rovnou tři dny na okruhu, v období 3.9 - 5.9 letošního roku a udělali dobře!

Akce vznikla za podpory továrny Lamborghini, sídlící nedaleko italské Modeny v městečku Sant'Agata Bolognese, úpravce vozů s rozzuřeným býkem ve znaku Reiter Engineering a společnosti Blancpain, která je dlouhodobě spojena s těmito italskými supersporty.

Silné společnosti, stojící za touto ojedinělou akcí, slibují nevšední divácký zážitek, který byl jen tak mimochodem podtržen asi čtyřicítkou Lamborghini, prohánějících se po okruhu, závodními speciály soutěžícími v šampionátech FIA GT1, vystaveným miliono eurovým Lamborghini Reventon či možností proletět se ve vrtulníku nad závodištěm nebo expozicí luxusních a velmi drahých hodinek Blancpain.

Omáčku máme za sebou, je na čase podívat se na to, jak to na místě vypadalo!

Budka, kde by si našinec kupoval párek v rohlíku, mi přichystala nemalý šok, šlo totiž o jediné místo pro kontakt s veřejností, a to ať už jste byli VIP, pouhý divák či novinář. OK, nevadí, hlavně, že jsem zde mohl vyřídit vše podstatné, protože první Lamborghini se prohnalo kolem nás a rázem šlo o malichernost, kterou přebil líbivý zvuk desetiválce, linoucí se z výfuků Superleggery přijíždějící na okruh.

Corida de Lamborghini

Na hlavním parkovišti se tou dobou vyhřívalo několik Lamborghini, počínaje brutálním Diablem až po nejnovější Murcielága SV. Opodál stály kamióny závodních týmů, kde se připravovaly závodní stroje nejen současnosti. Mohlo by se zdát, že to musela být pastva pro oči, ale opak je pravdou. Bylo ještě moc brzy a auta se teprve začínala dostavovat na okruh, proto se nemůžete divit tomu, že nejsem z těch několika "Lamb" na větvi.

Opodál stojící Lamborghini Reventon (veřejnosti se oficiálně představil na frankfurtském autosalonu 2007, bylo vyrobeno pouhých 20 kusů za lidových milion euro) přitahoval značnou pozornost, proto jsem snahu o pořízení alespoň trošku zajímavé fotky vzdal a vydal se na hlavní tribunu sledovat dění na okruhu, přeci jen řvoucí motory a Lamborghini v plném nasazení jsou velice pádným důvodem.

Celý den se na okruhu střídaly dvě kategorie vozů. Tou zajímavější byla skupina závodních aut, kterých bylo sice méně, ale o to odvážněji se pohybovali jejich řidiči po okruhu a každému z přihlížejících jasně ukazovali potenciál vozů Lamborghini. Bylo jedno, jestli šlo o "stařičké" Diablo, Gallardo nebo Murciélago, protože každý vůz odevzdával maximum svých schopností, což bylo to, co vytvářelo jedinečnou atmosférou celé akce.

Druhou skupiny tvořili samotní majitelé, kteří povětšinou proháněli své vozy s určitými rezervami, ale našli se i tací, kteří svému Lamborghini nic nedarovali. To byl ten správný typ majitelů, pro které je Lamborghini ale i jakýkoli jiný supersport stvořen.

Corida de Lamborghini

Následovala pauza na oběd a při té příležitosti i prohlídka parkoviště před okruhem, na kterém bylo možné obdivovat futuristické tvary Countach, který je v porovnání s Gallardem neuvěřitelně malinkatým řidičským strojem.

Od pořadatelů akce nebylo úplně vhodné nechat diváky ze strany majitelů vozů ze Sant'Agaty parkovat na veřejném parkovišti, ale to už je v současné době jedno a já můžu jen litovat toho, že na jednom místě nebylo tolik Lamborghini, kolik mohlo být.

Básnit zde na téma Ferrari, Porsche, Corvette a dalších nebudu, protože, i když bylo možné se kochat těmi stroji na parkovišti, přednost měly úplně jiné stroje

Po obědě se celá akce pomalu blížila ke zdárnému konci promenádou všech vozů na okruhu. Představte si asi čtyřicítku Lamborghini, jedoucí nejprve velice klidným tempem, které se co kolo přiostřovalo a byla tak příležitost vychutnat si vytočené deseti a dvanáctiválcové motory v těch nejvyšších otáčkách. Co vám budu povídat, udělal jsem si takovou malou představu o tom, jak to asi vypadá v ráji.

Součástí celé akce byl souboj o nejlepší čas na okruhu Salzburgring mezi všemi ze zúčastněných jezdců o hodinky Blancpain L-Evolution Flyback Chronograph v hodnotě asi 20 000 amerických dolarů.

Corida de Lamborghini

Vítězem se stal švýcarský jezdec Razim, který se svou šedou Superleggerou první generace všechny ostatní svým časem na okruhu doslova zadupal do země a díky tomu se stal šťastným majitelem nových hodinek.

Tento a mnoho dalších článků jste si již mohli přečíst v prvním čísle DeLuxe magazínu.Taková byla Corrida de Lamborghini, akce, která sice měla nějaké mouchy, ale v porovnání se vším, co člověk zažil a vstřebal, to bylo zanedbatelné a možná i ku prospěchu celé věci.          5379 zobrazení            zobrazit komentáře (0)