Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Jiří Mařík, publikováno: 10.01.2011

« zpět

Bentley Continental GT Bentley Continental GT byl poprvé představen v roce 2003. Stal se velmi úspěšným vozem v segmentu luxusních kupé, ale 7 let je dlouhá doba i na taková auta, jako je Bentley Continental. Proto přichází nové Bentley Continental GT, modelový rok 2011, s přepracovaným, svěžím designem, novým motorem a převodovkou. Číst více...
Tento facelift dává Continentalu ještě ostřejší, více definovaný vzhled. O design se postaral Dirk van Braeckel, který má na svědomí také původní design Continentalu GT.

Bentley Continental GT

Nyní si vypůjčuje designové prvky z prvního Continentalu značky Bentley R-Type z 50. let. Jsou to především ostřejší prolisy a napojování hran a ploch karoserie. Maska chladiče s dvojicí diodových světel, kde je zdůrazněna velikost vnitřních a vnějších světel, a zadní partie vozu byly již k vidění na vlajkové lodi Bentley, modelu Mulsanne.

Díky úpravám karoserie se součinitel aerodynamického odporu dostal na číslovku 0,33. Tomu pomohla ale také technologie nazvaná Superforming, kde se využívá zpracování hliníku při teplotách okolo 500 stupňů Celsia. Takto byl vyroben přední blatník a víko kufru.

Bentley Continental GT

Více fotografií v CE Galerii...

Přepracován byl také interiér, kde je použito množství kůže, sedačky v cobra designu jsou ještě pohodlnější a poskytují více místa v kabině. V novém Continentalu GT se také představuje dotykový 30GB systém s navigací, který je kompatibilní s Google maps.

Bentley Continental GT

Hlavní hmotnostní úlevy u R8 GT mají na svědomí nová sedadla, jejichž skořepiny jsou vyrobeny z plastu se skleněnými vlákny a úspora váhy je 31,5 kg. Audi vyměnilo i kobercovou výplň a snížilo tak váhu o dalších 7,9 kg. Na izolaci motorového prostoru ušetřili 2,8 kg. Celkově 9 kg ušetřilo čelní sklo, které je u GT tenčí, zadní okno vyrobené z polykarbonátu spolu s dělící přepážkou interiéru a motorového prostoru. O další odlehčení se postarala lehčí baterie a karbonové prvky.

Bentley Continental GT

Na konci minulého století přešlo Bentley pod křídla koncernu Volkwagen a to znamenalo novou éru značky Bentley. Model Continental GT se stal prvním modelem od rozdělení Bentley/Rolls-Royce, Volkswagen dodal nejen (například) pohon všech kol, ale také pohonnou jednotku. Spojením dvou V6 vznikl šestilitrový dvanáctiválec do W. Tento motor byl při posledním faceliftu přepracován, nyní poskytuje výkon 423 kW (namísto 412 kW) a točivý moment 700 Nm (původně 650 Nm).

Váha klesla o 65 kilogramů, což představuje zlepšení poměru výkon/hmotnost o 6%. Zrychlení z 0-100 trvá 4,6 vteřiny a ručička rychloměru se zastaví na 318 km/h. Přenos 700 Nm točivého momentu zajišťuje převodovka ZF 6HP28, která disponuje funkcí Quickshift (odpojení zapalování při řazení nahoru a zvýšení otáček při podřazování). Díky úpravám převodovky se tak zkrátila doba přeřazení na 200 milisekund a přeřazení o 2 stupňě je výrazně kratší. Poměr váhy z původních 50:50 se změnil na 40:60 ve prospěch zadní nápravy, což má vliv na zlepšení ovladatelnosti. Pro tento model se také představí úplně nový motor V8 o objemu 4,0 litru. Ten snižuje emise o 40 % ve srovnání s motorem W12 6,0 l.


          4938 zobrazení            zobrazit komentáře (0)