Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Lukáš Krása, publikováno: 10.01.2011

« zpět

Audi R8 GT Vůbec první Audi R8 s motorem 4,2 FSI (V8) zaznamenala ve světě i u nás obrovský zájem. R8 V8 byla oficiálně představena na autosalonu Mondial de l’Automobile 2006 v Paříži a stejně jako jeho nástupce s motorem 5,2 FSI (V10) získala cenu “World Perfrormance Car”. Číst více...
V8 se pochlubila výkonem 309 kW (420 koní) při 7.800 ot./min a maximální rychlostí 301 km/h (0-100 km/h za 4,6 sekundy). Její nástupce s motorem V10 se může pochlubit výkonem 386kW (525 koní) při 8.000 ot./min a maximální rychlosti 316 km/h (0-100 km/h za 3,9 sekundy). Audi R8 V10 je oproti V8 o 60kg težší a vlivem této váhy je terčem kritiky mnohých novinářů...

Více fotografií v CE Galerii...

Ale teď je tu něco mnohem lepšího - zapomeňte na R8 Spyder, ten můžete koupit manželce a půjčovat si ho na cestu do přístavu, kde vás čeká vaše jachta... Připravte si peněženky a zlaté platební karty. Cenovka mírně přesahující 5 000 000 Kč napovídá, že za své peníze dostanete něco, co každý mít nebude. Je tady Audi R8 GT v její limitované edici s 333 kusy. Je o celých 100 kg lehčí, silnější, rychlejší, hezčí a tak nějak extravagantnější. Je to furt R8, ale teď s tetováním GT a v běžném provozu ji prostě nemůžete přehlédnout.

Audi R8 GT

V Audi připravili speciální R8 pro speciální zájemce, vzali desetiválcovou Audi R8, udělali několik úprav a naladili motor na výkon 412 kW tedy 560 koní při 8.700 ot/min (540 Nm).

Ano přesně tak, stejný počet koní jako má Lamborghini Gallardo LP560-4 a dokonce je o desetinu sekundy z 0 na 100 km/h rychlejší než je LP 560-4! Rychlost 100 km/h dosáhne za 3,6 sekundy a věřte mi, že při přesednutí z běžnějších automobilů se na tento výkon přenášený na všechny čtyři kola nejde předem připravit. Sedadlo vás k sobě přitiskne tak silně, že z toho jde mráz po zádech. V běžném provozu pak neexistuje “překážka”, kterou byste do 100 metrů bezpečně nepředjeli. Audi R8 GT umožní šťastnému uživateli jet 320 km/h, a to s ještě větším přítlakem, než tomu bylo u předchozích modelů.

Audi R8 GT

U R8 GT jsou standardem keramické brzdy s vnitřním chlazením, které jsou oproti ocelovým brzdám přibližně o 10 kg lehčí. Patentovaný hliníkový rám ASF váží pouze 210 kg. Motor je usazený v dalším rámu vyrobeném z hořčíku a váží 258 kg.

Audi R8 GT

Hlavní hmotnostní úlevy u R8 GT mají na svědomí nová sedadla, jejichž skořepiny jsou vyrobeny z plastu se skleněnými vlákny a úspora váhy je 31,5 kg. Audi vyměnilo i kobercovou výplň a snížilo tak váhu o dalších 7,9 kg. Na izolaci motorového prostoru ušetřili 2,8 kg. Celkově 9 kg ušetřilo čelní sklo, které je u GT tenčí, zadní okno vyrobené z polykarbonátu spolu s dělící přepážkou interiéru a motorového prostoru. O další odlehčení se postarala lehčí baterie a karbonové prvky.

Audi R8 GT

Při nasedání do GT zaujme hliníková ploška s logem GT, posazená v karbonové výplni na prahu, jako celek to působí velmi pěkně. Po zavření dveří se spojí boční karbnové madlo dvěří a utvoří tak ucelený oblouk vyrobený z matného karbonu. Je to opravdu povedený interiér, první znakem jsou bílé skořepiny jsou vyrobeny z plastu se skleněnými vlákny a úspora váhy je 31,5 kg. Audi vyměnilo i kobercovou výplň a snížilo tak váhu o dalších 7,9 kg. Na izolaci motorového prostoru ušetřili 2,8 kg. Celkově 9 kg ušetřilo čelní sklo, které je u GT tenčí, zadní okno vyrobené z polykarbonátu spolu s dělící přepážkou interiéru a motorového prostoru. O další odlehčení se postačíselníky na tachometru, sedadla jsou pokrytá alkantarou s kontrastními švy. Šestistupňová sekvenční převodovka R tronic s elektrohydraulickou spojkou zaručí opravdu rychlé řazení. Řadit můžete buď pod volantem nebo řadící pákou ve směru nahoru a dolů. Ve voze máte možnost volit ze dvou režimů, kterými jsou Normal a Sport. Součástí standardní výbavy je například automatická klimatizace, MMI (Multi Media Interface) a parkovací asistent s využitím monitoru ve středovém panelu.

GT je v barvách: oranžová metalíza, černá perleť, světle stříbrná metalíza a šedá metalíza.

Tento článek jste mohli číst v prvním vydání DeLuxe magazínu - www.deluxe-mag.cz
Stáhnout ukázku DeLuxe magazínu zde.


          5624 zobrazení            zobrazit komentáře (0)