Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Martin Zeman, publikováno: 27.05.2009

« zpět

Power, Beauty & Soul. Tři slova, charakterizující jednu značku. Ať jste malý kluk nebo muž v letech, Aston Martin vás uchvátí a nepustí.

Již několik měsíců pracuje britská autombilka na voze, který by se měl nesmazatelně vrýt do našich myslí a úspěšně vytvořit další etapu v dlouhé historii značky. Dědicem rodu Vantage se stává nový dvanáctiválcový Aston vybavený unikátním charakterem.

Power

Do nového kabátu oblečený V8 Vantage dostal upravený motor z modelu DBS. Jedná se o ručně vyráběný 6,0 litrový V12 s výkonem 510 koní při 6500 ot./min a točivým momentem 570 Nm při 5750 ot./min. Z nuly na stovku se dostane za 4,2 vteřin a nejvyšší rychlost, jakou může nový Vantage vyvinout, se pohybuje kolem 305 km/h. Jak se liší od motoru v DBS? V první řadě přibylo tzv. "by-pass" sání, které se otevírá při 5500 ot./min. Nového zpracování se dočkal celý systém sání a mechanizmus přívodu vzduchu do spalovacích komor.

Pro dravé jezdce poskytne přesné řízení, opravdový zážitek. Ačkoliv mezi supersporty nepatří mezi ty nejrychlejší, zamilujete si jej. Tlačítko Sport umožní volit mezi dvěmi výkonovými módy. Normal - pro běžnou, každodenní jízdu a Sport - nekompromisní nastavení pro opravdové fajnšmekry.

Protože nový motor je o 100kg těžší než jeho starší bráška, použili inženýři lehké materiály a slitiny, včetně karbon-keramických brzd a lehčích hliníkových 19" ráfků. Ve výsledku se vůz s pouhými 50 kily navíc dostal na 1680kg.

Beauty

Na přední masce najdeme nový spoiler, zajišťující ještě více přítlaku na přední nápravě. Těsně nad ním se vyjímají charakteristické přívody vzduchu k obrovským 398 milimetrovým brzdám a k chladiči motoru. Na kapotě zase dostaly své místo nové karbonem lemované průduchy, díky nimž se horký vzduch z motoru dostává zase ven.

Na druhém konci auta se vyjímá karbonový difuzor a nové sání pro přívod studeného vzduchu k vysokokapacitnímu olejovému chladiči. Všechny tyto prvky kousek po kousku zvyšují přítlak celého vozu, a tím zlepšují jeho ovladatelnost.

Jak již víme ze starších modelů, Aston Martin si potrpí na detailech. Interiér je toho dobrým důkazem. Karbonovo-kevlarové sedačky zajišťují dostatek opory při sportovní jízdě, i pohodlí na dlouhých cestách. Každičký kousek kabiny je vyroben z kvalitních materiálů, alkantary nevyjímaje.

Soul

Jedná se tedy opravdu o auto dvou tváří. Na straně jedné dravec, na straně druhé komfortní společník. Vyrobeno bude pouhých 1000 kusů, takže se o jeho exkluzivitu nemusíme bát. Fanoušky jistě potěší fakt, že do USA se tento model dodávat nebude.

Na trh by se měl dostat během nejbližších měsíců s cenovkou lehce přesahující 4 miliony korun.          4156 zobrazení            zobrazit komentáře (1)