Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Jakub Novotný, publikováno: 06.05.2009

« zpět

Aston Martin Ostrovní automobilka Aston Martin, jejíž vozy se každému malému klukovi vrývají do paměti jako vozy Jamese Bonda, dne 29.4 oficiálně otevřela své prodejní místo České republice.

Foto z oficiálního otevření showroomu naleznete ZDE.

I přes celosvětovou ekonomickou krizi se Aston Martinu daří a za posledních deset let nejenže otevírá stále nové a nové showroomy, ale i zvyšuje roční produkci svých automobilů. Před 10 lety se na celém světě nacházelo kolem 65 prodejců těchto luxusních a výjimečných vozů a v současnosti s posledním otevřeným showroomem v matičce České vlasti - Praze jich je přesně 125.

Prodejní čísla hovoří také jasně, před deseti lety se roční produkce pohybovala kolem 600 vozů ročně a za poslední rok počet vyrobených vozů činil asi 6500.

Aston Martin vyrábí vozy již 95 let a za tu dobu sjelo z výrobní linky kolem 50 000 těchto úžasných automobilů. Tento počet se zhruba rovná počtu vyrobených vozů Toyota za jediný víkend.

Počet vyrobených vozů zaručuje budoucím i stávajícím majitelům pocit jedinečnosti a určitou exkluzivitu, která vyzařuje ze všech vozů Aston Martin. I když Aston Martin do světa nekřičí, že jde o super hyper automobil, tak se za ním kdekdo ohlédne, protože vyzařuje určitý šarm a eleganci.

Anglická automobilka dbá na to, s kým uzavře dohodu o možnosti prodeje jejích vozů a i proto vyjednávání s automobilkou trvala přes 3 roky, jak prozradil Pavel Exner. Výstavbu pražské pobočky měly na starosti anglické firmy, například mramor na podlaze je 2cm silný a je dovezen až z daleké Itálie. Takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho, důležitý u Astonu je cit pro detail, který se povedl a prodejní místo působí velice příjemně.

Pavel Exner dále prozradil, že na tento rok mají od automobilky přidělenu kvótu 15 automobilů, takže se máme na co těšit. Podle neověřených údajů je v ČR v současné době asi 50 Astonů a během 14 dnů, kdy byl otevřen servis, navštívilo přes 20 majitelů servisní zázemí, a nemuseli se tak trmácet například do vzdálené Vídně.

Důležitou zprávou jistě je, že automobilka jedná s jedním potencionálním kupcem Astonu One-77, který bude vyroben pouze v 77 kusech a tomu také bude odpovídat cena, která by měla být na úrovni milionu eur.

Klientelu hodlá Aston oslovit i veřejností velice kladně hodnoceným a očekávaným sedanem Rapide. Rapide budu konkurovat stejnému počinu od Porsche ? Panamera. Aston má navrch po stránce designu, toto je sice velice subjektivní záležitost, ale pravdou zůstává, že v této kategorii u zákazníků jde o poměrně důležité hledisko.

Foto z oficiálního otevření showroomu naleznete ZDE          10139 zobrazení            zobrazit komentáře (1)