Focení automobilů
Vincero Photography
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Hlasování
Vaše volba?

 Bugatti Chiron
 Koenigsegg Regera

zobrazit výsledky
Podporujeme
Virtualrig-studio

VirtualRig™ Studio Software

Swissvax Česká republika

Swissvax ČR

Seizis Nikolaos

Seizis Nikolaos - klub sportovních aut

Dream-Cars.cz

Dream-Cars.cz - půjčovna exotických aut

Sportovnivozy.cz

SportovniVozy.cz - inzerce

Autozipo

Autozipo

Ferrari Owners's Club Czech republic

Ferrari Owner's Club - Czech republic

Naposledy přidané fotky / Last added pictures
by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

by Jiří Mařík

více nových fotek
Novinky

Finali Mondiali 2015 - preview

autor: Jirka Mařík publikováno: 21.10.2015

finalimondiali2015preview

Za dva týdny (přesně 5. až 8. listopadu) se budou v Italském Mugellu konat letošní Finali Mondiali a Ferrari zveřejnilo co vše se zde představí. Ty, kteří akci navštíví, čeká neuvěřitelné zastoupení závodních strojů.

Samozřejmostí je finále šampionátů Ferrari Challenge a to jak Evropského, Severoamerického, tak i Asijského. Ve třech kategoriích Trofeo Pirelli, Trofeo Pirelli Am a Coppa Shell se představí 76 pilotů ze 24 zemí. Největší zastoupení budou mít Itálie a USA, které bude zastupovat po 14 pilotech. Za Německo pojede 6 pilotů a o jednoho méně bude za Čínu.

Vedle toho se představí hned 35 modelů XX. Čtyři nejstarší FXX, patnáct FXX K a největší zastoupení bude mít 599XX se šestnácti kusy. Za volantem jednoho z FXX K se představí i bývalý pilot Ferrari René Arnoux.

Chybět nebude ani F1 Clienti, tentokrát dorazí i dva kusy Ferrari 333SP a hned čtrnáct monopostů Formule 1. Například 1998 F300, se kterou jezdil Michael Schumacher, 1995 412 T2, což byl poslední dvanáctiválec, dále F2002, F2004, F2008 nebo třeba F150° Italia, se kterou v roce 2011 vyhrál Fernando Alonso Velkou Cenu Velké Británie.

Za piloty Scuderie Ferrari budou zastoupeni Marc Gené a Davide Rigon, kteří budou působit jako tutoři amatérským pilotům F1 Clienti. Premiérově se představí oba současní piloti Sebastian Vettel a Kimi Raikkonen za volantem monopostů F1. Na okruhu v Mugellu předvedou několik rychlých kol následovaných zastávkami v boxech.

finalimondiali2015preview

Ferrari si připravilo ještě jedno překvapení - poprvé se zde představí i závodní modely 488 GTE a 488 GT3, které se budou účastnit šampionátů GT a WEC v roce 2016. Za volantem 458 GTE číslo 51 se představí Gimmi" Bruni a Toni Vilander, kteří letos s tímto vozem oslavili titul mistrů v šampionátu WEC (World Endurance Championship). Po jejich boku zde budou i další piloti Andrea Bertolini, Davide Rigon, James Calado, Giancarlo Fisichella a Olivier Beretta.

Na 2015 Finali Mondiali proběhne světová premiéra nového limitovaného modelu Ferrari F12 TDF, které vznikne v pouhých 799 kusech. Chybět ovšem nebude ani zbytek produkce automobilky z Maranella - 488 GTB, 488 Spider, F12berlinetta, Califoria T, FF a LaFerrari.

Vstupné na akci je jak na tribuny, tak i do paddocku zdarma. Program na všechny dny si můžete prohlédnou na oficiálních stránkách.

Galerii z předešlých akcí, například v Brně nebo na Hungaroringu najdete na našem webu.

zobrazit komentáře (0)
CzechExotics.com na Facebooku