Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Jirka Mařík, publikováno: 16.03.2015

« zpět

Škodovky na Classic Show Brno 2015

Classic Show Brno 2015 je pátý ročník prodejního veletrhu historických automobilů, motocyklů, náhradních dílů a renovačních dílen. Největší akce svého druhu v České republice letos představí několik velmi zajímavých vozů z historie mladoboleslavské automobilky:

Klub policejní historie Brno představí poprvé veřejnosti nově renovovaný zásahový vůz četnictva postavený na podvozku vozu Škoda 104 z přelomu dvacátých a třicátých let.

se v Brně představí tovární ŠKODA Muzeum, které při své premiéře na Classic Show vystaví dva vozy ze svých sbírek – elegantní Popular Monte Carlo Coupé z roku 1937 a unikátní Supersport typ 966 z roku 1950.

Škoda Popular Monte Carlo Coupé je ikonou aerodynamického designu druhé poloviny třicátých let a zároveň odkazem skvělých výsledků dosažených posádkou Pohl/Hausman na věhlasné Rallye Monte Carlo v letech 1936 a 1937. Černý exemplář patří ke klenotům mladoboleslavské sbírky.

Závodní automobil Škoda Supersport s doutníkovou karoserií, který je součástí sbírky ŠKODA Muzea teprve od roku 2007, byl po náročné renovaci dokončen vloni. Tento typ s motorem se speciální V-hlavou a kompresorem byl v padesátých letech s hodnotou 197,7 km/h nejrychlejším československým vozem.

V roce 1955 se začal rodit projekt sportovního automobilu podle návrhu jednoho z našich nejznámějších designérů Otakara Diblíka. Ve vysokomýtské Karose postavili laminátovou karoserii na základ z vozu Škoda 440. Vůz byl poprvé představen veřejnosti v roce 1956 v Mladé Boleslavi, kde však havaroval při exhibiční jízdě. Teprve po mnoha letech se podařilo tomuto nádhernému vozu navrátit jeho původní podobu. Ukázku vrcholného designu poloviny padesátých let na Classic Show v Brně představí současný majitel vozu pan Pavel Kalina.

Veletrh proběhne od 20. do 22. března 2015 v Richard Adam Gallery na adrese Ve Vaňkovce 2, Brno, v těsné blízkosti obchodního centra Vaňkovka.

          5977 zobrazení            zobrazit komentáře (0)