Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZÍN
  
>>  supercars
přidal: Martin Zeman, publikováno: 09.03.2010

« zpět

Po rekordním roce 2008 zaznamenali Automobili Lamborghini v obratu za rok 2009 pokles. Krize v automobilovém průmyslu způsobila pád ze 478,8 milionů Eur na 281 milionů (asi 7,2 miliardy korun). Celosvětové dodávky nových aut klesly od ledna do prosince 2009 o 37,7%, z 2430 na 1515 kusů.

Ekonomická recese způsobila snížení prodeje hlavně na nejdůležitějších trzích - v Evropě a Spojených státech. Společně s oslabením amerického dolaru to byla velká rána pro celkový výkon společnosti Lamborghini.

Právě z důvodů poklesu prodeje zainvestovala automobilka (jen z vlastních prostředků) do nových produktů, do posílení sítě dealerů po celém světě a do inovace technologií. Výdaje na výzkum a vývoj se tak oproti roku 2008 zvýšily o 32 %.

Lamborghini LP 570-4 Superleggera

Výhled do roku 2010

Neustávající ekonomický vývin během tohoto roku bude vyžadovat striktní disciplínu při organizaci investic a systematické úpravy výroby, aby odpovídala požadavkům trhu. Na začátku roku nařídila automobilka tzv. "krátký týden", který pocítilo necelých 300 zaměstnanců. Postupně ale od tohoto omezení ustupuje.

Lamborghini se zaměří na investice v jistou budoucnost. Plánuje nejméně jeden nový vůz na každý rok. Důkazem je zbrusu nové Lamborghini Gallardo LP 570-4 Superleggera, které bylo nedávno představené na ženevském autosalonu. U dealerů se objeví během nejbližších týdnů.

Vedle Superleggery chystá Lamborghini omlazení řad Gallarda a Murciélaga s novými modely coupé, kabrioletu a vícekoňových verzí. Murciélago mimochodem nedávno pokořilo laťku 4 000 prodaných kusů, rekordman Gallardo dokonce 10 000 kusů.

          11156 zobrazení            zobrazit komentáře (0)