Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Oblíbené
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  supercars
přidal: Jakub Novotný, publikováno: 31.12.2008

« zpět

Měli jsme tu gekona a teď tu máme býka. Asi si ťukáte na hlavu a říkáte si, že jste přeci na stránkách, zabývajících se supersporty. A samozřejmě máte pravdu, protože jak jistě víte, tady jde o italskou automobilku Lamborghini a Gallardo RoadShow.

Foto z akce naleznete ZDE.

Gallardo RoadShow se konala v malebné vesničce nedaleko Prahy, jejíž okolí se bohužel pyšní těmi pravými českými okrskami, tedy úzké silnice, které by až tak nevadily ale problém je jejich povrch, který je velice nesourodý a je problém najít kousek pěkné silnice, kde by nebyl problém naplno vyzkoušet potenciál Gallarda.

Tímto jsem vám trochu nastínil, jak to na místě a v přilehlém okolí asi vypadalo. Začátek vypadá asi moc černě, ale ve společnosti Italských supersportů je vše hned lepší.

V zámeckém parku bylo připraveno 5 vozu Lamborghini Gallardo LP 560-4. Už jen pohled na zaparkované dravce dává tušit, že se bude dít něco nevídaného.

Po bezproblémové registraci jdu ihned na řadu a nasedám do Gallarda v dnes módní bílé barvě. Ihned se mě ujme instruktor a testovací jezdec Lamborghini, který se mi snaží se vším vyjít vstříc a informuje mě o tom, jak a kde nastavit zrcátka, sedačku a jakým způsobem mám s italským klenotem zacházet.

Tahám za pravé pádlo a řadím za jedna, klidným tempem opouštím zámeckou zahradu a vjíždím do obce, kde postupně přeřazuji na vyšší stupně, ale stále se krotím. Až přeškrtnutý název obce mi dává trochu volnosti a mohu si podřadit a poprvé otestovat, s čím mám vůbec tu čest.

Desetiválec, který vozu uděluje nevídané dynamické schopnosti, se velice rád nechává vytáčet a nad hranicí 3500 otáček se probouzí k životu a pak teprve předvádí, co ho v rodné Itálii naučili.

Všech 560 koňských sil se rázem probudí a chtějí předvést vše,co dokáží. Zátah, zrychlení a zvuk je něco, co když člověk nezažije, tak nepochopí. Pokusím se vás vtáhnout do děje. Představte si, že jen zlehka přidáváte plyn a zrychlení je velice návykové a nekončící, zvuková kulisa, kterou produkuje čtveřice koncovek výfuků se zdá každým okamžikem lepší a lepší. Ano, tak tohle je teprve začátek, protože vy můžete na plyn šlápnout důrazněji a v ten moment jste zatlačení do sedačky, a vše je daleko intenzivnější než výše popsané. Rázem zjistíte, že se pohybujete velice rychle a že je před vámi další ze série zatáček. Abyste vše ve zdraví přežili, tak šlápnete na brzdu a karbon-keramické kotouče se postarají o bezproblémové zpomalení a celý děj se může opakovat znovu.

Přilnavost a trakce jsou na vysoké úrovni a tyto aspekty vám dodávají jistou dávku důvěry ve váš kočár, kterým se právě řítíte krajinou. Problémem jsou obzvláště rozbité české silnice na kterých se italský býk necítí moc dobře a poskakuje sem a tam. Vy tedy musíte zvolnit, pokud máte nějakou úctu ke svému dvoustopému miláčkovi a samozřejmě pokud se nechcete ocitnout mimo silnici.

Podvozek je naladěn komfortněji než předcházející Gallardo, ale stále cítíte, že doma hladké silnice jsou tím pravým místem pro pořádnou projížďku, při které můžete z vozu dostat maximum.

Závěrem bych rád dodal že se jednalo o velice povedenou akci, která by se měla opakovat častěji, protože už teď při psaní článku začínám cítit abstinenční příznaky a chybí mi ten zvuk, zrychlení, přilnavost a cit v řízení, které nabízí supersport odLamborghini.

Foto z akce naleznete ZDE.          3609 zobrazení            zobrazit komentáře (0)