Magazínové sekce
Poslední příspěvky ve fóru
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
Brno...
přidal Kenik

avatar
Statistika
Navigace
news  
>>  MAGAZ͍N
  
>>  ostatní
přidal: Martin Kohout, publikováno: 16.12.2009

« zpět

Na vrcholu nesčetných úspěchů značky Panerai se vyjímá spolupráce s italskou automobilovou legendou. Již v roce 2006 spatřily světlo světa první modely hodinek Panerai s logem Ferrari na číselníku.

HISTORIE PANERAI

Roku 1860 založil firmu Giovanni Panerai. Jeho obchod se nacházel ve Florencii na ulici Ponte Alle Grazie. Vnuk zakladatele Guido Panerai rozšířil firmu natolik, že se stala oficiálním dodavatelem chronometrů pro tehdejší "Královské italské námořnictvo". Počátkem 19.století se firma přestěhovala na florentské náměstí San Giovanni, kde se nachází dodnes. V této době začínají vyrábět chronometry pro italské ministerstvo obrany.

V první dekádě 19. století začíná Panerai experimentovat s luminiscenčními materiály (směsi sulfidu zinku a radiového bromidu). Tyto experimenty, daly vzniknout názvu Radomir!

V následujících letech díky zakázkám pro italské námořnictvo, byly navrženy nové modely hodinek, opět pod názvem Radomir a nově Luminor. Z mnohých zdokonalení a nově také ze spolupráce s egyptským námořnictvem se začíná rozvíjet perspektivní budoucnost značky.

Panerai Ferrari

Panerai a Ferrari - spolehlivost, preciznost a italská elegance

Na vrcholu nesčetných úspěchů značky Panerai se vyjímá spolupráce s italskou automobilovou legendou. Již v roce 2006 spatřily světlo světa první modely hodinek Panerai s logem Ferrari na číselníku. Spolupráce Panerai a Ferrari přinesla žádané plody usilovné práce v roce 2008 v podobě třech nových modelových linií - Granturismo, Scuderia a Special Edition. Pouzdra těchto hodinek jsou vyrobena převážně z kvalitní ušlechtilé oceli. Setkat se můžete i s modely, jejichž pouzdra jsou vyrobena z 18ti karátového růžového zlata. Uvnitř hodinek potom bije mechanický automatický strojek Panerai.


Panerai Ferrari GT Panerai Ferrari Scuderia Panerai Ferrari Special Edition


Special Edition Perpetual Calendar 2007 FER00016

Tento model hodinek značky Panerai, jehož pouzdro je právě z 18ti karátového růžového zlata, je osazen automatickým mechanickým strojkem Panerai OP XXII s 21 rubíny. Srdcem hodinkového strojku je setrvačka, chráněná nárazuvzdorným systémem, jejíž frekvence činí úctyhodných 28.800 kmitů za hodinu. Na rotoru setrvačky, stejně jako na korunce a na zadním víčku pouzdra, najdete vzpínajícího se koně, známý symbol značky Ferrari.

Anti-reflexní masivní safírové sklo chrání číselník, který je vyveden v černé barvě se šrafováním. Ani zde nechybí logo a nápis Ferrari (na pozici "12"). Tři další malé číselníky slouží k zobrazení dne, měsíce a roků. Sekundovou ručičku najdete na "9". Hodinky jsou vodotěsné do 100 m (dle normy ISO).


Special Edition Perpetual Calendar 2007 FER00016

Exkluzivní řemínek černé barvy s kontrastní červenou spodní částí je z aligátoří kůže a je samozřejmou a nedílnou součástí tohoto Panerai modelu. Za tento model hodinek zaplatíte - jako jeho nový majitel, v přepočtu asi 900.000,- Kč.

Proč právě Panerai?

Protože Panerai je o jedinečnosti a odlišení se, stejně jako je tomu u Ferrari. Jejich majitelé ví velmi dobře, co chtějí a co také dostanou.

OFFICINE PANERAI ve světě a u nás

Dnes patří značka Panerai soukromé společnosti Richemont International SA, zabývající se především výrobou exkluzivního zboží jako jsou hodinky, šperky, psací potřeby a luxusní oblečení.

Obchodní zastoupení světově proslulé značky Panerai najdete ve všech metropolích světa od Chile po Austrálii. U nás se s modely této značky můžete seznámit na dvou místech, v Karlových Varech a v Praze.

Partnerem této sekce je e-shop: K-HODINKY.cz


          8610 zobrazení            zobrazit komentáře (0)
Přátelské servery
Vincero Photography profesionální zakázkové focení / CzechFerrari.cz / CzechLamborghini.cz